Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
nowoczesna KSIĘGOWOŚĆ
dopasowana do Twoich potrzeb

biuro rachunkowe

Nasza kancelaria świadczy usługi o szerszym zakresie niż typowe biuro rachunkowe. ETL Łódź zatrudnia kilkanaście osób, w tym biegłego rewidenta, doradcę podatkowego, specjalistów od kadr, płac oraz rozliczeń z ZUS oraz wysoko kwalifikowanych księgowych.

Nasza usługa jest komplementarna, współpracując z adwokatami, radcami prawnymi, notariuszami jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę firm w zakresie:
 • księgowości,
 • doradztwa podatkowego,
 • rozliczania podatków,
 • rozliczeń kadrowo płacowych, ZUS
 • zakładania spółek, przekształceń, restrukturyzacji
Naszym klientom, którym księgowość prowadzimy przy pomocy programu OPTIMA zapewniamy zdalny dostęp do ich danych księgowych za pomocą Internetu. Dzięki temu nasi klienci, mają biuro rachunkowe zawsze „pod ręką”.
Nasze usługi rachunkowe, które proponujemy mają przede wszystkim podnieść poziom bezpieczeństwa finansowego naszych klientów.
Naszym głównym celem jest zapewnienie naszym klientom większego poczucia bezpieczeństwa. Dążymy do tego celu na wiele sposobów, głównie poprzez:
 • wysokie kwalifikacje personelu,
 • częste szkolenia
 • nadzór biegłego rewidenta nad prowadzona księgowością
 • nadzór doradcy podatkowego nad rozliczeniami podatkowymi
 • uczestnictwo w sieci kancelarii
Dzięki temu, że od kilkunastu lat obsługujemy wiele różnych podmiotów mamy unikalne doświadczenie, minimalizujemy ryzyko popełnienia błędu. Będąc w sieci kancelarii dodatkowo dzięki wymianie doświadczeń z innymi biurami jesteśmy lepiej przygotowani merytorycznie, mamy większe doświadczenie, kompetencje i szerszy zakres wiedzy praktycznej. W przypadku trudnych i skomplikowanych problemów podatkowych możemy liczyć na pomoc kolegów z naszej sieci. Takiej przewagi nie zapewnia pojedyncze biuro rachunkowe.

Nasi klienci to:
 • Spółki akcyjne
 • Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
 • Spółki jawne
 • Spółki cywilne
 • Spółki partnerskie
 • Osoby fizyczne
 • Oddziały firm zagranicznych
 • Stowarzyszenia

Kiedy i dlaczego przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z naszych usług?
 
W naszej praktyce spotykamy się z nawiązywaniem współpracy z przedsiębiorcami w następujących sytuacjach :
 1. Podjęcie decyzji o założeniu firmy
 2. Pierwszy okres po rejestracji firmy, przed rozpoczęciem działalności gospodarczej
 3. Firma działająca od pewnego czasu
Najwięcej możliwości stwarza oczywiście podjecie współpracy w sytuacji, gdy firma jeszcze nie jest zarejestrowana. Możliwa jest wówczas analiza potrzeb właściciela (właścicieli) firmy pod kątem ich potrzeb i wymagań a jednocześnie wybranie takiej struktury, która umożliwi płacenie jak najniższych podatków. Wbrew pozorom, wybór opodatkowania podatkiem „liniowym” nie w każdym przypadku jest rozwiązaniem optymalnym. Na tym wstępnym etapie możliwe jest także wybranie optymalnej formy prawnej dla prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas rozmowy z klientem  staramy się uzyskać od niego wyjaśnienia  jakie sprawy są dla niego ważne ( na przykład bezpieczeństwo własnego majątku) i dopiero na tej podstawie doradzenie właściwej formy prawnej dla firmy, tak aby był to wybór optymalny. Zauważyliśmy, że przedsiębiorcy zagraniczni zawsze wybierają działalność w formie spółki z o.o. Ich priorytetem jest bowiem bezpieczeństwo  osobistego majątku właścicieli firmy i nawet nie rozważają innych form działania. Podjęcie współpracy na tym najwcześniejszym etapie daje także naszemu klientowi dodatkowy bonus w postaci ułatwienia procedury rejestracyjnej. Trudności jakie napotykają przedsiębiorcy podczas rejestracji:
 • problemy przy prawidłowym wypełnianiu druków urzędowych,
 • problemy z uzyskaniem informacji i wyjaśnień,
 • brak pełnej wiedzy co do konsekwencji dokonanych wyborów podczas dokonywania rejestracji,
skłaniają wielu przedsiębiorców  do outsourcingu doradztwa podatkowego i księgowości już na tym pierwszym etapie.
 
Podejmowanie współpracy po zarejestrowaniu firmy umożliwia, w pewnych ramach (wynikających z wybranej uprzednio  formy prawnej) wybór optymalnej formy opodatkowania. Decyzje podjęte na tym etapie będą miały skutki bardzo istotne i długofalowe i mogą przesądzić o powodzeniu całego planowanego przedsięwzięcia. Należy wnikliwie rozpatrzeć wszystkie dostępne możliwości i podjąć decyzję o wyborze formy opodatkowania na podstawie gruntownej analizy, a nie na podstawie podpowiedzi kolegi czy urzędnika przyjmującego formularze.
Wielu przedsiębiorców, działających od dłuższego  czasu staje się naszymi klientami z następujących powodów:
 1. przeprowadzanie zmian w firmie – ze względów personalnych lub dążąc do ograniczenia kosztów lub zachowania poufności likwiduje się działy księgowe i kadrowe,
 2. pomoc podczas kontroli lub podczas sporu z organami podatkowymi,
 3. niezadowalający poziom dotychczasowych usług księgowych i doradczych,
 4. skomplikowanie spraw księgowych i podatkowych w związku z rozrostem firmy lub wejściem na rynki zagraniczne,
 5. uzyskiwanie usług o szerszym zakresie, niedostępnych w innych kancelariach,
 6. zmniejszenie ryzyka
Bardzo częstym powodem zlecenia spraw księgowych i doradztwa podatkowego i obsługi kadrowo-płacowej jest chęć obniżenia kosztów w firmie. Działanie takie przynosi pozytywne efekty w firmie poprzez:
 • zmniejszenie liczby etatów,
 • obniżenie kosztów infrastruktury (komputery, oprogramowanie, aktualizacje),
 • obniżenie kosztów szkoleń, podnoszenia kwalifikacji
Bardzo często niezwykle istotne są sprawy personalne. Przedsiębiorcy są narażeni na ryzyko odejścia kluczowych pracowników z działu księgowego. Pracownicy ci są oczywiście świadomi swojej roli i pozycji w firmie i skutecznie wywierają presję na właścicieli. Uzyskują nie tylko wysokie wynagrodzenia i inne bonusy ale także rozbudowują nadmiernie działy księgowe, zmniejszając swoje obowiązki. Dosyć często  zdarza się, że pracownicy z działów księgowych i kadrowo płacowych nie identyfikują się dostatecznie  silnie z firmą ale raczej z innymi pracownikami. Występują także powszechnie problemy z utrzymanie poufności (wysokości płac czy wyniku firmy) kluczowych danych. Zlecenie usług do firm takich jak biura rachunkowe zdecydowanie likwiduje takie problemy.
 
Rozwijająca się szybko firma zderza się czasami z brakiem wewnętrznych, wykwalifikowanych i kompetentnych struktur księgowych i Podatkowych. Bywa tak, że firma rozwija się niezwykle intensywnie, a działy finansowe nie nadążają za dynamicznym rozwojem całej firmy.
Nasza kancelaria stara się świadczyć bardzo szeroki wachlarz usług. Często zdarza się, że nasi klienci podejmują działania poza granicami Polski. Dzięki temu, że jesteśmy w sieci ETL możemy pomóc naszym klientom w sprawach Podatkowych w większości krajów Unii Europejskiej. Współpraca z nami oznacza, że klient nie musi martwic się o rozliczenia podatkowe w innym kraju, wszystko załatwia w naszym biurze.
Zlecenie księgowości , doradztwa podatkowego i spraw kadrowych do instytucji takich jak biura rachunkowe - oznacza istotne ograniczenie ryzyka. Biuro rachunkowe ponosi odpowiedzialność za świadczone usługi i musi mieć wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej.
Masz pytania?
Zadzwoń do nas, albo zostaw nam numer telefonu - oddzwonimy do Ciebie.

+48 42 638 07 70